Płatność kartą

Pomoc związana z założeniem i prowadzeniem własnej kolektury.
pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Re: Płatność kartą

Post autor: pasikonik » 05 lut 2018, 21:24

polaku pisze:
04 lut 2018, 21:17
pasikonik pisze:
04 lut 2018, 20:14
Nie da sie zrobic zwrotu czesci kwoty - jedynie mozna anulowac cala platnosc/rachunek... cos mi tutaj nie pasuje
Przecież terminale są rożnych firm, to że czegoś się nie da u Ciebie nie znaczy, że nie da się gdzie indziej. Biedronkę obsługuje Pekao SA.

Dostałem wtedy zwrot na konto 3,99 zł, chociaż za zakupy zapłaciłem kilkadziesiąt.
No to jestem w szoku :)
De facto nigdy sie tym nie interesowalem - ale w momencie instalowania u mnie terminala nikt mi nigdy nie powiedzial, ze jest taka mozliwosc :)
W Polsce 99% kart to Visa oraz MasterCard - i to oni musza ostatecznie udostepnic taka mozliwosc...a skoro umozliwiaja, to mysle, ze kazdy sprzedawca rowniez powinien wiedziec o tym - a tutaj zonk :)

Awatar użytkownika
ER33
Boss
Boss

Post autor: ER33 » 05 lut 2018, 21:51

W sumie też o tym nie wiedziałam, warto wiedzieć ;-)
Ciekawe czy sprzedawcy ogarniają temat i w ogóle wiedzą, że istnieje możliwość takich operacji ;-)

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 06 lut 2018, 20:26

Moim zdaniem to może być opcja, którą sobie wywalczyła Biedronka, a nie ogólnodostępna usługa. Przecież nie w każdym terminalu działa Blik, doładowania komórkowe, nawet nie każdy jest jeszcze zbiiżeniowy itp., więc mogą być różne funkcjonalności. Zauważcie, że w przeciwieństwie do indywidualnych punktów terminale w sieciówkach są zazwyczaj ściśle zintegrowane z kasą fiskalną, pewnie pod indywidualne potrzeby zamawiającego, i wszystko (paragon plus potwierdzenie, a czasem nawet paragon zintegrowany z potwierdzeniem jak w Carrefour) wychodzi z jednego otworu tj. z kasy. W mniejszych punktach jest to zawsze osobny wydruk z kasy fiskalnej i zupełnie inny w formie wydruk z terminala.

A teraz pytanie do tych co już kupowali kartą w punktach własnych TS, bo ja nie mam takiego punktu w swojej dzielnicy, a nie miałem na razie okazji tam zachodzić. Kwota zapłaty jest wbijana ręcznie na terminal czy od razu zlecenie jest wysyłane na terminal z lottomatu? Dają do zakupów potwierdzenie zapłaty kartą? Jeśli tak, to wychodzi ono z lottomatu na różowym papierze Lotto czy bezpośrednio z terminala płatniczego?

Awatar użytkownika
Technical
Boss
Boss

Post autor: Technical » 06 lut 2018, 21:27

Wpisują kwotę ręcznie. Potwierdzenie jest z rolki jak byś robił normalne zakupy.

KriSS
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: KriSS » 09 lut 2018, 19:01

U mnie w kolekturze udało się zapłacić kartą.
Podobno można płacić też blikiem. Jednak wygodniejsze jest zbliżenie karty do terminala i zapłacone.
Załączniki
IMG_20180209_184841.jpg
IMG_20180209_184841.jpg (92.89 KiB) Przejrzano 171 razy

Awatar użytkownika
Krzysiek1989
Mistrz typowania
Mistrz typowania

Post autor: Krzysiek1989 » 09 lut 2018, 21:35

Z czasem na pewno przybędzie punktów gdzie będzie można zapłacić kartą, myślę że do końca 2019r wszystko rozwinie się na dobre.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » 10 lut 2018, 16:57

Też już zapłaciłem kartą. Kolektura jest oblepiona emblematami o płatnościach kartą w oknie przy wejściu i na ladzie, czytnik stoi na ladzie i nie da się go nie zauważyć, a więc nie jest to traktowane jak zło konieczne (w małych sklepikach takie wynalazki zazwyczaj chowane są pod ladę, a wiadomo jaki stosunek do płatności bezgotówkowych miał wcześniej TS). Pani się spytała czy chcę potwierdzenie transakcji i raczej zaskoczyła ją odpowiedź, że tak :)

pasikonik
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: pasikonik » wczoraj, 15:39

Pytalem sie dzisiaj odnosnie platnosci karta - dostalem info, ze mozliwe jest wylacznie w ich kolekturach wlasnych. W innych na razie nie wprowadzaja.

Awatar użytkownika
polaku
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: polaku » wczoraj, 23:21

Dziwne. Kolega Technical pisał, ze w Inmedio widział już osobny terminal na Lotto. Wydaje mi się, że kolektury sieciowe też mogą mieć już jakieś umowy pod tym kątem, ale może jeszcze nie we wszystkich oddziałach. U mnie otworzył się kilka dni temu nowy Relay, oczywiście bez płatności kartą za Lotto.

Odpowiedz