Czy lotto oszukuje swoich graczy ?

Ciekawostki i informacje o tematyce gier liczbowych.
Odpowiedz
Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Czy lotto oszukuje swoich graczy ?

Post autor: Bociek » 24 wrz 2008, 16:51

[center]Witam serdecznie, w tym temacie prosiłbym o Waszą opinię na temat "Czy lotto oszukuje swoich graczy?".[/center]

- Moja opinia w tej sprawie jest dosć prosta "Po co oszukiwać?".

Regulamin gier (wysokość opłat względem wygranej - prawdopodobieństwa) jest tak ustawione, że nie ma powodów do oszukiwania graczy. Działa to wręcz w drugą stronę - im więcej osób zagra w lotto tym większy zysk totalizatora sportowego (totalizator sportowy zachęca do gry np. poprzez duże kumulacje)

Regulamin pozwala w legalny sposób wzbogacić się totalizatorowi sportowemu. Nikt nie narzuca przecież grania, regulamin jest ogólno dostępny i jasny dla każdego kto go przeczyta, a na wygrane przeznacza się tylko 51% wpływów (Duży Lotek).

Do czego zmierzam ?

Mianowicie szansa na wyjście na plus grając w lotka jest najmniejsza wśród innych gier "hazardowych" (tylko 51% to wygrywalność w grach liczbowych, a gry takie jak jednoręki bandyta 73%, salony gier 76%, zakłady wzajemne 78%, kasyna 79% biją na łeb gry liczbowe).

W roku 2006. Hazardziści wydali 8mld zł, zaś wygrali tylko 5,5 mld zł. - wniosek jaki się nasuwa jest dość prosty - 68 % zwróciło się, a 32% przejeli bukmacherzy, kasyna czy totalizator sportowy.

Chciałbym aby każdy zadał sobie pytanie Poco grać gdzieś gdzie mamy największą marżę, najmniejszą szansę na wygraną, najmniejszą opłacalność ?

Stawiając na stole ruletki 1zł na pole "13" wygrać możemy 36 zł.
Szansa na trafienie wynosi 1/37 (37 pól 0-36).
Obstawiając więc wszystkie pola zawsze otrzymamy 97,2 % obstawianej kwoty (a i tak sztuką jest "być na +" za pomocą gry w ruletkę. Przy 97,2% gra i tak jest bardzo ryzykowna, zastanawia więc jak ryzykowna jest gra przy 51% zwrotu?)

Dla porównania aby obstawić wszystkie możliwości dużego lotka potrzebujemy około 28 mln zł. Największa wygrana wyniosła 20 mln, czasem nie ma wcale kumulacji, czasem jest 3 000 000 zł, a czasem 6 000 000 zł (itd) jednak nigdy nie było więcej niż koszta. Wnioski tym razem pozostawiam dla Was.

W tym temacie będę kontynuował oczywiście kwestię "opłacalności" w grze dużego lotka i porównywał ją z różnymi wariantami.

---

Osobiście nie mam nic do Totalizatora Sportowego, uważam iż działa legalnie i zgodnie ze swoim regulaminem. Co najważniejsze uważam iż nie oszukuje graczy. Osoby grające dobrowolnie dają wzbogacić się Totalizatorowi Sportowemu płacąc w kolekturze "podatek od marzeń", a w zamian otrzymując szansę na wygraną 1 : 13983816. Nikomu nie odradzam gry - jest to Wasza decyzja, która może doprowadzić Was do milionowych wygranych (tyle czy nie lepiej wygrywać mniej, a pewniej ?)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2009, 6:23 przez Bociek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Re: Czy lotto oszukuje swoich graczy ?

Post autor: Gość » 06 lis 2008, 23:08

Kazda kumulacja, to wieksza liczba graczy, tym samym wieksze wplywy dla Lotto. Nie wierze w to, ze te losowanie nie sa obecnie ustawiane. Chodzi o to by bylo jak najwiecej kumulacji, ktore w ciagu ostatnich lat zdazaja sie coraz czesciej, w zasadzie przy co 2 losowaniu. A numery, ktore wygrywaja byly jak najmniej powtarzajace sie. Ja przestalem grac pare miesiecy temu, tak jak kilku moich znajomych ktorzy doszli do tego samego wnisku.

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 08 lis 2008, 15:45

Przy prawdopodobieństwie 1 - 14 000 000 moim zdaniem jest bardzo duża szansa właśnie na kumulacje. Weiss z raDIa Zet kiedyś pytał oto zjawisko właśnie totalizator sportowy.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2010, 19:00 przez Bociek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość 2

Post autor: Gość 2 » 12 lis 2008, 22:48

Ale zauważcie że przy mniejszych wygranych do 20 mln. które nie są tak nagłaśniane przez media gra mniej graczy, nie wiem może 6-10 mln. A prawdopodobieństwo wynosi prawie 14 mln.

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 28 lis 2008, 7:23

I dlatego powstają kumulacje ;)

Awatar użytkownika
bianconeri
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Oszukuje czy nie?

Post autor: bianconeri » 01 sty 2009, 23:11

Stawiam tezę: Czy lotto oszukuje graczy?
Odpowiedź jest tylko jedna oczywiście że NIE. Śmiem tak twierdzić z kilky racjonalnych powodów TS jak i EuroMillions bazują na tej samej zasadzie Napisania doskonałego regulaminu oraz ustalenia doskonałego cennika który daje więkdzy zysk TS niż samemu graczu. Pamiętacie te czasy co DL sprzedawał sie po 1 zł jakie to były czasy Tanie zakłady ( jak na teraz to bardzo tanie) Piękna ,seksowna panii losowała na TVP swoją rączką numerki ahhhhhhh można było sie podjarac :P a teraz do rzeczy jak LOTEK korzystał z ręcznego losowania było prościej i wiecej ludzi wygrywało , a teraz sie wszzystko skomputeryzowało i teraz TS ma jasną sprawe. Więc poco oszukiwać jak sie ma idealny regulamin? Te bajki puszczają tylko ci którzy nic nie wygrali a że ja wiem że można wygrac tylko trzeba miec szczescie. A teraz troche odbiegająć od tematu swoją drogą Panii Kasia Łosko-Ostrowska niezłą babka jest :P Pozdr

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 01 sty 2009, 23:37

bianconeri zgadzam się z tobą w 100% prosty przykład, że w Duży lotku niezależnie od tego ile osób gra, czy padnie główna wygrana czy nie to 50% stawki jest czystym zyskiem totalizatora sportowego ;)

"Nagrody" fundowane są z drugich 50% co daje zerowe możliwości plajty.

Kwestia tylko, że dużo ludzi gra mimo tak "zrzenionych" zasad gry (mówie o nałogowcach, bo jak ktoś sobie raz czy 2 puści to zawiele nie traci).

U bukmacherów marża wynosi tylko 10% (w TS ponad 50% bo przecież jeszcze musimy zapłacić za rozwój sportu - czego nie widać ani słychać) a i tak jest cięzko wygrać ;)

Awatar użytkownika
bianconeri
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

;]

Post autor: bianconeri » 06 sty 2009, 16:38

Hehe ja i tak popieram TS nawet ile bym stracił ;] to i tak za nim będę

Awatar użytkownika
kolektor
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: kolektor » 06 sty 2009, 18:12

jakby oszukiwali to ludzie by nie grali;d

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 06 sty 2009, 18:16

Ludzie grają bo to monopol. Ma największe marże, a i tak grają.

Taksamo jest np. z serwisami aukcyjnymi ludzie płacą prowizje i sprzdają (bo monopol) zamiast w tych mniejszych niepobierających prowizji.

Awatar użytkownika
bianconeri
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: bianconeri » 06 sty 2009, 18:57

To jest właśnie ,,LOTTO" Ludzie od razu stawiają na wysokie wygrane , lecz lotto to gra w której często przegrywasz . Nie ukryje jak zaczynałem grać w lotto to było uhh co ja zrobie z tym jak wygram , marzyłem o maybachach ale wkońcu poszedłem po rozum do głowy i gram teraz sprytnie :) Nawet system 100% ( owszem jest ale domaga się wysokich kosztów gry) nie da CI tej 100% wygranej , największe wygrane padają z prostych kuponów i to często gęsto na chybił trafił

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 06 sty 2009, 19:08

Pewnie, że jest systen 100% (wszystkie kombinacje obstawić) tyle, że to nie opłacalne.

Awatar użytkownika
bianconeri
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Post autor: bianconeri » 07 sty 2009, 17:32

również 100% system w ML opracował Pasko tylko potrzeba dużo nakładów finansowych

Awatar użytkownika
Bociek
Administrator
Administrator

Post autor: Bociek » 07 sty 2009, 18:50

Masz może do niego dostęp? Wrzuć na forum jak coś.

Awatar użytkownika
ssslukasss
Wymiatacz
Wymiatacz

Post autor: ssslukasss » 13 sty 2009, 18:56

Moja odpowiedz brzmi, że nie bo po co jak i tak 51 % jest pochłaniane przez nich, (swoją drogą prezes totalizatora sportowego to musi być fucha) choć zastanawia mnie często to czy losowania są rzeczywiście na żywo, i czy pewne kule nie są na magnetyzowane, bo jak by nie patrzeć przez godzinę można wiele zrobić. Choć wpadki Rembiszewskiego (typu jaki dziś mam dzień) potwierdzają, że to jest live.
a teraz zasieje zamęt a co wy na to http://pl.youtube.com/watch?v=-R3FyJdfC5o
Druga sprawa pewien cytat z pewnego forum
Bociek pisze:A to byś się zdziwił, bo ostatnio często rozmyślam nad tym czemu pomimo tego, że wygrało tyle osób

Duży Lotek (1996-2007) - 2694 milionerów
Multi Lotek (1996-2007) - 59 milionerów
Twój Szczęśliwy Numerek (1998-2007) - 80 milionerów

Czyli prawie 3 tys milionerów nikt się nie pochwalił, a ja zrobiłbym na odwrót, (oczywiście anonimowo bo głupi nie jestem) ale napisałbym jak trafiłem ile dostałem ile grałem itd by ludzie jakoś poczuli, że ci milionerzy są wśród nich, a tak to o 3k ludzi wygrało ponad milion i jakoś nikt nic nie mówi, tak jakby ich naprawdę nie było :P
I to mnie zastanawia zawsze, czasem widziałem jakieś reportaże góra 3 w tv jak koleś wygrał 6 a za jakiś czas znowu wygrał i to był jedeyny przypadek z jakim się spotkałem. Tu gdzie mieszkam tymczasowo, babka zgarnęła 115 milionów euro w EuroMilions, bardzo często jest mediach i gazetach wszyscy znają ją i jej personalia (tak też jest z tym co wygrają po 2 miliony czy 3) wyobraźacie sobie to w Polsce ? bo ja nie ;)

Odpowiedz